Blog

3 KATLI MASKE NEDİR?

N95 Maske; N95 Medikal Maske; 3 Katlı Maske; Corona maskesi; 3 Kat Maske; Medikal maske; N95 maske medikal; 3 Katlı Maske Üretim; Üç Katlı Maske Toptan; Yüz maskesi; Corona virüs maskesi; N95 Tıbbi Maske; N95 Cerrahi Maske; 3M maske; N95 Maskeler; N95 Maske Üretim; N95 Maske İmalat; N95 Maske Üreticisi; N95 Maske İmalatçısı; N95 Maske Fabrikası; N95 Maske Toptancı; N95 Toptan Maske; N95 Koruyucu Maske; N95 Korana Maske; N95 Korana Virüs Maske; N95 Sağlık Maske; N95 Hijyenik Maske; N95 Hastane Maskesi Üretimi Yapmaktayız.

3 katlı maske, üç katmanlı koruma özelliği ile toz ve bakterilerin en verimli şekilde filtrasyonunu yaparak güvenli koruma sağlar. 3 katlı maske, hijyen gereken uygulamalarda yüze uyum sağlayan esnek ve yumuşak yapısı sayesinde kullanım esnasında rahatsızlık vermez. Değişen hava koşullarının doğurduğu sağlık problemleri ve karşı konulamaz bakterilerin havadaki yayılımını engellemek, küreselleşen dünyada neredeyse imkansızdır.

Toplu taşıma kullanım oranlarının yükselmesi, sosyal alanların çoğalması ve kalabalıklaşan kent nüfuslarının sosyal yapısı gereği insanların sık sık temasa geçmesi sebebiyle, bakterilerin insan vücuduna taşınması ve yayılması ciddi bir sorun haline gelmiştir. Bunu minimize etmek için her türlü önlemi alınmalıdır. Hastanelerde, okulda, toplu taşıma araçlarında, hava alanlarında, alışveriş merkezlerinde ve hatta açık hava alanlarında bakteri ve virüslerin yayılımını engellemek için maske kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bakterileri, virüsleri, toz, sis ve duman gibi kirli solunum yapan maddeleri en güvenli şekilde filtrelemesi ve yayılımını önlemesi için 3 katlı maske kullanımı önerilir. Sosyal, toplumsal alanlarında yalnızca kendi sağlığımızı korumak adına değil, topluma karşı oluşabilecek bakteri tehditlerini önlemek amacıyla da 3 katlı steril maskeleri kullanabilir ve güvenli alan oluşturma konusundaki görevimizi yerine getirmiş oluruz.

3 katlı maske, hijyenik ve hipoalerjenik yapısıyla hassas ciltlerde oluşabilecek tüm alerjik reaksiyonlara engel olur. Esnek ve yumuşak iç tabaka kumaşı sayesinde cildi tahriş etmez ve kullanan kişiye rahatsızlık hissi vermez. Mikro gözenekli ölçeklendirme özelliği ile, kullanım esnasında güçlü ve rahat nefes alınmasını sağlar. 3 katlı maske, iyi aşınma direnci gösteren, antibakteriyel ve dayanıklı nonwoven kumaştan üretilmiştir. Nonwoven kumaş, sadece özel kullanımlar için üretilen, örme ve dokuma olmayan teknik tekstil malzemesidir. Bakterilere karşı direnç gösteren nonwoven kumaşının sıvı çeken-iten, sağlam-esnek yapısı ve yumuşaklığının yanı sıra filtre edici özelliği de bulunur. Doğa dostu olan 3 katlı maskeler tüylenme yapmaz, çift körüklü yapısı sayesinde kullanım süresi uzun tutulabilir. Gamma ışınlama yöntemi ile sterilizasyona tabi tutulur. 3 katlı maskeye uygulanan gama radyasyon işlemi, güvenilir ve yaygın bir sterilizasyon yöntemidir. Ürünün iyonize olmasını sağlar. 3 katlı maskeler latex içermez. Latex, kauçuk ağacından elde edilen bir maddedir ve alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Temas ve solunum yoluyla vücuda giren bu maddeye karşı önlem alınmazsa, ciddi sonuçlar doğurabilir.  3 katlı maskeler, latex içermeyen yapısı ile latex alerjisi olan ciltler için de tehlike oluşturmaz.

Piyasada çeşitli kullanım amaçlarına uygun olarak dizayn edilmiş farklı türde maskeler bulunmaktadır. 3 katlı maskeler de konforlu şekilde temiz ve güvenli hava solunmasını sağlamak amacıyla üretilen maskelerdir. Esnek ve yumuşak olmaları sayesinde yüze kolaylıkla uyum sağlayan 3 katlı maskeler gün içinde hijyen gerektiren birçok alanda kullanılabilirler. Bu maskelerin burun kısımlarında ayarlanabilir tel maşa bulunmaktadır. Bu sayede tüm yüz tiplerine uygun şekilde oturabilir; rahatsızlık hissine sebep olmazlar. 3 katlı maskeler 2 katlı maskelerden ve diğer basit maskelerden farklı olarak yüksek filtrasyon kapasitesine sahiptir.

3 KATLI MASKE GENEL ÖZELLİKLERİ

 • Toz ve bakterilerin en verimli şekilde, güçlü filtrasyonunu sağlar.
 • Hijyenik ve Hipoalerjenik yapısı ile alerjik reaksiyonlara engel olur.
 • Esnek ve yumuşak iç tabaka kumaşı sayesinde cildi tahriş etmez. Hassas ciltler için uygundur.
 • Ekstra yumuşak kulak lastikleri kullanım esnasında rahatsızlık vermez.
 • Mikro gözenekli ölçeklendirmesi güçlü ve rahat nefes alımı sağlar.
 • Antibakteriyeldir.
 • Nonwoven kumaştan üretilmiştir.
 • Tek kullanımlıktır, yıkanıp tekrar kullanılmaz.
 • İyi aşınma direnci gösterir ve bu sayede uzun süreli kullanılabilir.
 • Doğa dostudur.
 • Hafif yapısı sayesinde yüzünüzün şeklini alarak uyum sağlar ve fazlalık yapmaz.
 • Tek tek paketlenmiştir ve kullanımı pratiktir.
 • Dayanıklı yapı malzemesi sayesinde tüylenme yapmaz.
 • Hafif malzeme yapısı sayesinde kolay taşınabilir.
 • Yüksek hijyen için tek tek ambalajlanmıştır.
 • Serin, rutubetsiz ve toz olmayan yerlerde saklanması gerekir.

Solunum yolu ile oluşan bakteri alışverişine engel olacak sağlıklı bir koruma için, güvenli ve konforlu yapı malzemeleriyle, yüksek performanslı kullanım sağlayan 3 katlı maskeler tercih edilmelidir. Virüslere, hava kirliliğine karşı 3 katlı lastikli maske kullanım oranları artmış ve Maske Medikal Firma, piyasanın büyüyen talebiyle doğru oranda üretimini artırmıştır.

 

3 Katlı Maske Nerelerde Kullanılır?

3 katlı maske hijyen gerektiren her türlü durumda kullanılabilir. Salgın hastalıklardan korunmaktan cerrahi müdahalelere kadar birçok kullanım alanı mevcuttur. Yüksek partikül filtrasyonu sayesinde bakterilere karşı güçlü koruma sağlar. Mümkün olan en iyi filtre performansına sahiptir. Özel dizayn edilmiş yapısı sayesinde partikül filtrasyonu sağlarken aynı zamanda hava geçirgenliği özelliğini de korur. Bu sayede kullanıcılar maskeyi taktıklarında kolayca nefes alıp vermeye devam edebilirler. Bu özellik maskenin günlük hayatın içinde her türlü işte kolaylıkla kullanılabilmesini sağlar. 3 katlı maskeler yalnızca salgın hastalıklardan korunmak için kullanılmaz. Bu maskeler aynı zamanda enfekte olmuş hasta bireylerin hastalığı sağlıklı bireylere bulaştırmamalarında da önemli rol oynar. Hasta bireyler solunum yollarından çıkarak çevreye iletilebilecek mikropların bulaşmasını bu maskeleri kullanarak önleyebilirler.

Bununla birlikte bu tip maskeler koku hassasiyeti veya alerjik rahatsızlıkları olan bireyler tarafından hafif tozlu ortamlarda tozdan ve mevsim geçişlerinde polenlerden etkilenmemek için de kullanılmaya uygundur.

 

3 Katlı Maske Kullanmanın Faydaları  

 • 3 katlı maske kullanımı hastalıklardan korunmak için etkilidir. Elbette salgın hastalıkların bulaşma şekli farklıdır. Ancak 3 katlı maskeler salgın hastalıkların çoğunda yüksek oranında koruma sağlar.
 • Enfekte olmuş kişiler maske kullanarak hastalığın sağlıklı bireylere bulaşması ihtimalini azaltabilirler.
 • 3 katlı maske, alerjik rahatsızlıkları olan kişilerin çevresel faktörlerden etkilenmelerini mümkün olduğunca önler.

 

3 Katlı Maske Kullanırken Dikkat Edilecekler

 • Maske ağız ve burun dışarıda kalmayacak şekilde takılmalıdır.
 • Maske ve yüz arasında boşluk kalmamalıdır.
 • Maske takılı iken maskeyle mümkün olduğunda temas edilmemelidir. Temas edilmesi halinde eller mutlaka sabunla yıkanmalı ya da alkollü bir dezenfektan ile dezenfekte edilmelidir.
 • Maske ıslandığında ya da nemlendiğinde derhal değiştirilmelidir.
 • Tek kullanımlık maskeler tekrar kullanılmamalıdır.

 

Grip Gibi Salgın Hastalıklarda Korunmak için 3 Katlı Maske Takması Gereken Kişiler

 • Enfekte olmuş kişiler,
 • Enfekte olmuş kişiyle aynı kapalı alanda bulunacak kişiler,
 • Takibi evde yapılan grip hastalarına bakmakla yükümlü kişiler,
 • Hastayla yakın teması bulunmayan ancak hastanın odasına giren sağlık çalışanları hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla 3 katlı maske kullanmalıdır.

 

MASKE TALEP FORMU

CAPTCHA Resmi