3 Katlı Maske

3 KATLI MASKE

3 Katlı Maske, 3 Katlı Tıbbi Maske, 3 Katlı Medikal Maske, 3 Katlı Hastane Maskesi, 3 Katlı Cerrahi Maske, 3 Katlı Maskeler, 3 Katlı Maske Üretim, 3 Katlı Maske İmalat, 3 Katlı Maske Üreticisi, 3 Katlı Maske İmalatçısı, 3 Katlı Maske Fabrikası, 3 Katlı Maske Toptancı, 3 Katlı Maske Fiyatları, 3 Katlı Koruyucu Maske, 3 Katlı Korana Maske, 3 Katlı Korana Virüs Maskesi, 3 Katlı Sağlık Maske, 3 Katlı Hijyenik Maske, 3 Katlı Hastane Maskesi, 3 Katlı Maske İmalathane

Görünüşleri birbirine benzese de medikal maskeler işlevlerine göre birbirlerinden ayrılırlar. Bunlardan biri 3 katlı maskelerdir. 3 katlı maskeler, bakterilerin verimli filtrasyonu için 3 katmandan oluşur. Genellikle ipeksi oldukları için yumuşak ve kullanımı rahattır. Nefes alıp verirken zorluk yaşanmaz bu yüzden nefes darlığı ve kalp rahatsızlığı olan hastalarda rahatlıkla kullanabilir.

3 Katlı Maske Nedir?

1900’lü yıllarda açık cerrahi operasyonlarda hastanın mikrop kapmaması için kullanılmaya başlanmış olup tek kullanımlık yüzü ve ağzı kapatan, gevşek bağlantılı maskelerdir. Doktorların haricinde hemşireler, hasta bakıcılar, diş hekimleri de yaraları bulunan veya rahatsızlıklarından dolayı bünyeleri zayıf olan hastaları nefes ve tükürük yoluyla bulaşabilecek bakteri ve virüslerden korumak için cerrahi maskeleri kullanmaya başlamıştır. 3 katlı maskeler sadece hastayı değil, çevresinde maske kullanan insanları da tedavi ettikleri veya ilgilendikleri hastadan bulaşabilecek hastalıklardan korumaktadır. Bu tip maskeler bir kere kullanıldıktan sonra tekrar kullanılmamalı direkt atılmalıdır.

3 Katlı Maskeler Nerelerde Kullanılır?

3 katlı maske yüze ilk takılacağı sırada yüze tam oturmalı, kenarlarından boşluk kalmayacak şekilde iplerinden bağlanmalıdır. Kullanım sırasında tükürük veya ağızdan sıvı gelirse hemen değiştirilmelidirler. Genellikle çift iplik veya kulak arkasından lastikli olurlar. Sakal ve bıyık, maskenin yüze oturmasını engelleyebilir, buna çok dikkat edilmelidir. 3 katlı maske takıldıktan sonra birkaç kez derin nefes alınıp verilmeli ve kenarlarında kaçak olup olmadığı kontrol edilmelidir. 3 katlı maskeler kullanıldıktan sonra çıkarılırken de çok dikkat edilmeli. Nefes alırken çevreden alınan tüm mikroplar ve virüsler maskenin ön yüzünde toplanabilir. Aynı şekilde nefes verirken de maskenin iç yüzeyinde çıkan nefesteki bakteriler toplanır. İplikli olan 3 katlı maskeler çıkarılırken önce alttaki iplik çözülmeli ardından üstteki iplik çözülerek mümkün olduğunca maskenin bez kısmına temas etmeden ipliklerinden tutularak atılmalı. Aynı şekilde kulak arkası lastikli olan 3 katlı maskeler ise lastiklerinden tutularak bez kısma mümkün olduğunca temas edilmeyecek şekilde çöpe atılmalıdır. Maske değiştirildikten sonra veya çöpe atıldıktan sonra eller mutlaka yıkanmalıdır.

3 Katlı Maskelerin Faydaları

Maskelerin çeşitli kalınlıkları vardır ve bu kalınlığa göre koruyucu performansları da değişmektedir. 3 katlı maskeler salgın hastalıklara karşı yüksek oranda koruma sağlar. 3 katlı maskeler ipleri veya lastikleri ile yüze tam oturtularak kullanıldığında dışarıdan içeriye veya içeriden dışarı havanın filtre edilmeden akışını engeller. 3 katlı maske havayı filtreleyerek çeşitli bakterilerin, virüslerin nefes alırken hava ile vücuda alınmasını yüksek oranda engellediği için özellikle corona virüsü gibi günümüzdeki salgın hastalıklardan korunmak amacıyla toplu taşımalarda ve toplu yerlerde bulunmak zorunda kalınan zamanlarda mutlaka kullanılmalıdır.

3 katlı maske kullanımı büyük oranda koruma sağlasa da çevremizdeki tüm virüslerden ve nano partiküllerden koruma sağlayamayabilir. Daha yüksek koruma için N95 tipi maske kullanılabilir. N95 tipi maskeler 3 katlı maskelere göre daha yüksek koruma sağladığı gibi yüzü de daha iyi sarar ve havanın filtrelenmeden giriş çıkışını daha iyi engeller. 3 katlı maskelerin N95 tipi maskelere göre avantajı tek kullanımlık olmaları ve daha ekonomik olmalarıdır. Aynı zamanda 3 katlı maskeler genel olarak ipeksi dokularından dolayı daha yumuşaktır. Hassas cilt tipleri ve yüzünde yara bulunanlar için daha kullanışlı olabilir. N95 tipi maskeler genel olarak çocukların yüzünü tam olarak kapatamayabilir. Bunun için de 3 katlı maskeler daha yumuşak ve şekillendirilebilir olduğundan çocuklarda kullanıma daha uygundur.

Eğer herhangi bir salgın hastalığın olduğu ortamlarda bulunuyorsanız N95 tipi maske bulunamasa bile 3 katlı maske takmak çok büyük önem taşımaktadır. Hangi tür maske takılırsa takılsın toplu yerlerden kaçınılmalıdır ve eller, yüz, burun mutlaka sık sık yıkanmalıdır. Sadece bunlar da yeterli olmayabilir. Dışarıdan eve gelindiğinde herhangi bir yere temas etmeden, koltuğa oturmadan önce eller, burun, yüz yıkanmalı, kıyafetler değiştirilmelidir.

3 Katlı Maske Fiyatları

3 katlı maske fiyatları satın alınacak ürün adedine göre değişiklik kazanmaktadır. Maske fiyatı almak için iletişim formundan veya whatsapp destek hattımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

MASKE TALEP FORMU

CAPTCHA Resmi